Banner
Banner
Banner

Dobór kolorów ścian do pomieszczeń cz. 2

23 maja, 2011

Do łazienki najlepiej pasują delikatne odcienie błękitu i mocne odcienie fioletu. Dobór kolorów ścian do pomieszczeń cz. 2 Takie zestawienie ze sobą kolorów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Łazienka ogólnie kojarzy nam się z bardzo surowym pomieszczeniem, dlatego błękit i fiolet będą pasowały idealnie do tego pomieszczenia. Z jednej strony bowiem są to raczej kolory zimne, chłodne, budzące skojarzenia raczej poważne, a z drugiej stanowią bardzo żywe barwy, oczywiście w zależności od natężenia barwnika. Błękit odpowiada za relaks, zaś fiolet dostarcza potrzebnej energii. Oba te kolory mogą zbawiennie wpływać na nasz wzrok.

Jeśli chodzi o malowanie sypialni, to tutaj pozostaje dowolność bardzo szeroka. Oczywiście możemy tutaj dobrać sobie kolor taki, jaki nam się zamarzy i wśród którego czujemy się pewni. Jednak choćby nasze pragnienia niewiadomo jak mocno skupiały się na danej barwie, to jednak trzeba pamiętać, że ściany w naszej sypialni nie mogą być czarne, tak samo jak lepiej jest unikać bardzo mocnych i skontrastowanych barw. Dobór kolorów ścian do pomieszczeń cz. 2 Powodują one bowiem, że poziom adrenaliny w naszym organizmie zdecydowanie wzrasta i przez to utrudniony jest proces relaksacji i zbierania sił. Jeśli zależy nam na tym, aby możliwie jak najbardziej wykorzystać relaksujący cel każdej sypialni, to należy ją pomalować przede wszystkim w kolory, które tylko utwierdzą nastrój odpoczynku. Dlatego świetna będzie leniwa żółć, kolory piasków pustyni, kolor brzoskwiniowy, czy może jakiś odcień zieleni. Dobór kolorów ścian do pomieszczeń cz. 2 W ten sposób świetnie połączymy piękny kolor razem z jego relaksującymi właściwościami.

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, żeby każdą decyzje w kwestii malowania pomieszczeń, konsultować wcześniej z rodziną, jak i z innymi domownikami. Tylko w ten sposób jest się w stanie dojść do jakiegoś ładu, który sprawi, że nasze mieszkanie będzie prezentowało się naprawdę świetnie. Warto również pamiętać, żeby kolorystyka poszczególnych pomieszczeń idealnie pasowała do bartw zastosowanych w innym pokoju. Konsekwencja przy tego typu decyzjach jest niesamowicie ważna i warto ją mimo wszystko utrzymywać. Dlatego jeśli dobierzemy jeden kolor, będący motywem przewodnim, to lepiej jest się go trzymać i pod niego dopasowywać kolory farb przeznaczonych na malowanie innych pomieszczeń.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Wyposażenie i aranżacja wnętrz
a