Banner
Banner
Banner

Dostosowanie garażu i podjazdu do projektu

14 lipca, 2012

Dom w projekcie jest niezwykle ważny. Dostosowanie garażu i podjazdu do projektu Można zdecydowanie powiedzieć że najważniejszy. Po co jak nie po to projektuje się dom. Jest jednak wiele dodatkowych spraw o które w projekcie patroszyć się trzeba. Nie mówią tu bynajmniej o szczegółach wyglądu budynku. Bo to aż tak ważne nie jest. Dom jest przecież przestrzenią czysto użytkową, więc do tego użytkowania trzeba go dobrze dostosować. Warto skupić się na garażu i nago podjeździe. Bo mimo że nie wydaje się to takie trudne to pewne rzeczy muszą być wykonane dobrze, żeby potem nie rysować drzwi samochodu przy wjeżdżaniu.

Dlatego też umiejscowienie garażu musi uwzględnić miejsce bramy i rozmiar podwórka. Nie można schować go za domem. Choć wielu by wolało żeby nic nie zasłaniał budynku. Schowanie garażu za domem po pierwsze przysporzy nam problem przy odśnieżaniu. Bo podjazd wydłuży się znacznie. Po drugie utrudni wjeżdżanie. Istotne jest także to czy mamy dzieci. Bo łatwiej oczyścić z zabawek dziesięć metrów niż dwadzieścia pięć. Ot czysta matematyka.

Garaż powinien współgrać z całością domu. Dostosowanie garażu i podjazdu do projektu Nie powinien razić w oczy ani przyćmiewać wyglądem naszego domu. Dlatego zwykle to są niskie jednopoziomowe budynki, czasem się tylko zdarza, że mają nadbudówkę w postaci jednego pokoju, wykorzystywanego w nagłych sytuacjach.

Garaż często łączony jest z piwnicą. Zwykle dlatego, że jest miejscem gdzie ogólnie nie jest do końca czysto. Opony samochodu, narzędzia, czy choćby sam fakt dużych drzwi powodują że duża ilość pyłu, liści i piasku zbiera się tam regularnie w dużych ilościach. Dlatego garaż łączymy z domem niewielkim przedsionkiem, gdzie można zostawić buty i trochę się oczyścić.

Na koniec warto dodać, że garaż jest niezbędny. Dostosowanie garażu i podjazdu do projektu Nie wyobrażamy sobie życia bez samochodu. Nawet jeśli nie planujemy z niego korzystać ciągle to w nagłych wypadkach bardzo się przydaje. Dlatego też z garażu w projekcie nie sposób zrezygnować.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Projektowanie domu
a