Banner
Banner
Banner

Jak rozświetlić mieszkanie za pomocą koloru?

23 maja, 2011

Ciemne przestrzenie niekoniecznie są wskazane jeśli zależy nam na dobrej i świetnie prezentującej się aranżacji. Jak rozświetlić mieszkanie za pomocą koloru? Jednak czasem rozświetlenie poszczególnych pomieszczeń może okazać się problematyczne, bowiem niewielkie pokoje same z siebie są dość zaciemnione. Istnieje jednak kilka trików, które można wykorzystać aby mieszkanie wydawało się jaśniejsze, przestronniejsze i o wiele bardziej oświetlone. Jednak trzeba już planować te triki przy wyposażaniu wnętrza, przy wykańczaniu i meblowaniu pomieszczeń mieszkalnych.

Ustalając kolorystykę pokoi warto pamiętać o tym, jakie kolory zaciemniają, a jakie rozświetlają wnętrze. Jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniem niewielkim przestrzennie to konieczne jest pomalowanie go na jakiś jasny kolor – biel, jasny róż bądź jasny fiolet, głównie kolory pastelowe. Wtedy pokój będzie wydawał się nie tylko jaśniejszy, ale tez optycznie większy. Jak rozświetlić mieszkanie za pomocą koloru? Ciemne i intensywne kolory powodują, że mieszkanie optycznie się zmniejsza, człowiek się w takim pokoju dusi i czuje się nieswojo, nie ma poczucia bezpieczeństwa, bowiem ciemniejszy pokój zdaje się zanikać i ścieśniać.

Duże pokoje również należy malować jasnymi barwami, bowiem wtedy odbijające się od nich światło sprawi, że pomieszczenia będą jaśniejsze, bardziej rozświetlone. Jak rozświetlić mieszkanie za pomocą koloru? W ten sposób wykorzystujemy światło naturalne i jednocześnie oszczędzamy energię elektryczną.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Poradnik mieszkaniowy
a