Banner
Banner
Banner

Jak zagospodarować miejsce na taras?

14 września, 2012

W naszym wymarzonym domu znajdziemy wiele specyficznych i specjalnych miejsc. Jak zagospodarować miejsce na taras? Nie mówię to u klasycznych pomieszczeniach jak kuchnia salon, czy tym podobne. Nasz dom będzie nasz tylko wtedy gdy zatroszczymy się o naszą prywatną przestrzeń. Jedni zagospodarują poddasze i zrobią tam małą sale kinową. Inni swoje miejsce znajdą w biurze, a część pozostałych zrobi swój mały warsztat w piwnicy. Znajdą się i tacy, którzy marzyć będą o wypoczynku na tarasie i takiego właśnie tarasu do tego potrzebują. Jak więc dobrze zagospodarować taki taras?

Wszystko zależy od tego jakim miejscem dysponujemy. Jeżeli jest to niewielki okryty dachem ganek, to wielkiego pola do popisu nie mamy. Jak zagospodarować miejsce na taras? Zmieścimy na nim kilka krzeseł, stół i mały składany grill. Całość zakryje winorośl, którą trzeba posadzić od strony ciepłego południa, więc ganek też musi się tam znajdować. Nie musimy martwić się o palące słońce, gdyż duże liście winogron skutecznie ochronią nas od niego.

Winorośl zakryć może znacznie większy ganek. Wystarczy wybrać taki gatunek który lubi się rozrastać w polskim klimacie. Większy ganek daje większe możliwości. Po pierwsze składany grill możemy zastąpić rusztem z prawdziwego zdarzenia. Zbudować taki możemy własnoręcznie. Ceglasty bądź z kamienia cieszyć będzie prawie tak samo. Krzesła zastąpi wygodna ławka postawiona obok dużego stołu. W dużym ganku łatwiej jest także ustawić dodatkowe meble takie jak stół do piłkarzyków. Jak zagospodarować miejsce na taras? Wtedy ganek staje się miejscem rodzinnych spotkań pod dachem którego można grillować do białego rana.

Ganek oczywiście nie musi być porośnięty winoroślą. Możemy zrobić z niego otwartą przestrzeń. Wszystko zależy od naszego upodobania i gustu. Ogranicza nas właściwie tylko dostępne podwórko. Taki teras ma jednak służyć wszystkim domownikom, warto więc przedyskutować jego wygląd właśnie z nimi.

 

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Projektowanie domu
a