Banner
Banner
Banner

Salon w stylu retro

23 października, 2011

Ostatnim czasem w kwestiach aranżacji wnętrz coraz częściej powraca się do źródeł, zaś najmodniejszymi stylami są te, Salon w stylu retro które w jakimś stopniu mają w sobie coś klasycznego, starego, z dawnych czasów. Styl retro jest właśnie takim stylem. Kojarzony głównie z modą, wkrada się w łaski projektantów wnętrz.

Styl retro charakteryzuje się tym, że wszystkie elementy wyposażenia bądź aranżacji musza pochodzić z jednej, konkretnej epoki. Można w ten sposób wykorzystać wiele stylizowanych akcesoriów, jednak bardziej autentyczne będzie wyposażenie mieszkania np. w antyki odziedziczone po przodkach, albo te, które uda nam się znaleźć na różnego rodzaju pchlich targach, często wykupione za bezcen. Salon w stylu retro Trzeba jednak pamiętać, żeby postarzając mieszkanie bądź dom w ten sposób nie popaść w przesadę, bowiem tutaj bardzo łatwo jest przesadzić i doprowadzić do tego, że aranżacja stanie się przytłaczająca dla domowników.

W stylu retro bardzo ważną rolę odgrywają dodatki. Z jednej strony bowiem musimy skupić się na starociach, zaś z drugiej sami możemy spowodować, ze nasz dom będzie mniej lub bardziej retro poprzez odpowiedni dobór tkanin, tekstur, obrusów czy materiałów obiciowych, Salon w stylu retro a także różnego rodzaju starych dywaników i mat podłogowych.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Wyposażenie i aranżacja wnętrz
a