Banner
Banner
Banner

Sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej

14 stycznia, 2012

Życie jest coraz droższe, pensje raczej nie rosną. Sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej Podatki natomiast znacząco idą w górę. Przez taką sytuację coraz częściej sprawdzamy jak możemy zaoszczędzić kilka złotych. Nie jest to proste, bo jeść trzeba, gazu używać trzeba i prądu tak samo. Więc oszczędzanie musi przebiegać w sposób na tyle sprytny żebyśmy tego zanadto nie odczuli. Bo przecież nie chcemy sobie niczego zabierać

Oszczędzanie prądu elektrycznego to chyba problem każdego z nas. Sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej Bez względu na to kiedy przychodzi rachunek to zadajemy sobie pytanie: kiedy ja to zużyłem?! Jak więc zmniejszyć rachunek za prąd?

Może najpierw poszukajmy tańszego dostawcy. Warto się rozglądnąć, bo zmiana dostawcy nic nie kosztuje. Nie musimy też podpinać nowego kabla. Całą teorią zajmą się elektrownie, a my możemy dostać rachunki o kilka procent niższe.

Możemy założyć kolektory słoneczne, jest to jednak spora inwestycja, do pewnego czasu była ona dofinansowana przez unię, kto wie. Może te czasy powrócą. Kupujmy energooszędny sprzęt domowy. Klasa A to minimum. Lodówki zamrażali pralki i inne sprzęty mogą pochwalić się klasą AAA+, a to znaczy że możemy zaoszczędzić więcej. Zostaje jeszcze jeden sposób. Sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej Wyłączajmy światło jak  z niego nie korzystamy. To może dać na prawdę spory efekt.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Poradnik mieszkaniowy
a