Banner
Banner
Banner

Układ mebli w salonie

23 czerwca, 2011

Rozmieszczenie przestrzenne różnych elementów niekoniecznie może być mocną stroną każdego, kto właśnie decyduje się na przemeblowanie, remont bądź wprowadzenie się do nowego domu. Układ mebli w salonie Dlatego warto pamiętać o kilku zasadach jakimi należy się kierować przy meblowaniu poszczególnych pomieszczeń. Niezwykle istotne jest to, w jaki sposób wyglądał będzie układ mebli w salonie. Od tego zależy bowiem to, jak nam się będzie funkcjonowało i czy ten pokój będzie spełniał swoje właściwe przeznaczenie.

Jeśli chodzi o ogóle reguły układania mebli w salonie, to trzeba pamiętać o tym, aby zostawić odpowiednio wolą przestrzeń. Salon to miejsce, które musi być umiejętnie dostosowane do przyjmowania gości, oraz do spędzania czasu z rodziną. Dlatego nie ma sensu zagracanie tego pokoju możliwie największą ilością mebli, bowiem może się to obrócić przeciwko nam. Dlatego ważna jest wolna przestrzeń, która będzie stanowiła pewną autonomię i nie będzie zbyt wiele przepychu.

Meble muszą być do siebie dopasowane zarówno pod względem stylowym, jak i pod względem dopasowania przestrzennego. Układ mebli w salonie Jeśli już wprowadziliśmy do salonu stół z krzesłami, to wystarczy jak uzupełnimy ten zestaw o jakąś niewielką sofę Fotele pasujące do sofy wydają się tu być zdecydowanie zbędne i niepotrzebne. Jeśli wybieramy stół, to należy pamiętać, że powinien on być raczej niski i niewielki. Wprowadzanie do salonu olbrzymiego stołu i stawianie go na samym środku pomieszczenia może okazać się ciosem w swoje własne kolano. Dlatego lepiej zrezygnować z wielkości na rzecz jakości.

Rozstawiając różnorakie szafki i półki, bądź regały trzeba pamiętać aby zagospodarować na ten cel miejsca i przestrzeń przy ścianach. Oczywiście, istotne jest to, aby ściany były wolne, bowiem wtedy można świetnie przyozdobić cały salon obrazami i rzeźbami, jednak aby salon stał się praktyczniejszy, powinien mieć sporo miejsca wolnego. Wykorzystanie do tego miejsca przy ścianach na meble może okazać się strzałem w dziesiątkę. Układ mebli w salonie Raczej należy zrezygnować z pomysłów ustawiania mebli w wolnej przestrzeni salonu, bowiem to doprowadzi do tego, że cały pokój będzie strasznie zagracony.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Meblowanie domu i mieszkania
a