Banner
Banner
Banner

Wykorzystywanie naturalnego światła w mieszkaniu

23 października, 2011

Jasne mieszkania zawsze lepiej się sprzedają. Wiedzą o tym deweloperzy dlatego używają wielu sztuczek żeby doświetlić ciemne mieszkania. Wykorzystywanie naturalnego światła w mieszkaniu Nie jest to jednak coś złego dla nas. Bo jeśli dealer potrafi zrobić to w sprzedawanym mieszkaniu to tym bardziej my damy radę zrobić to w naszym. Zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystanie światła naturalnego w naszych domach i mieszkaniach.

Światło naturalne jest zdrowsze dla naszych oczu niż to pochodzące z żarówek świetlówek i diod LED. Wykorzystywanie naturalnego światła w mieszkaniu Warto więc to światło zgrabnie wprowadzić do mieszkania.

Pierwszym krokiem jest zlokalizowanie okien. Jeżeli choć jedno jest na południe to mamy zadanie ułatwione, wystarczy rozsunąć zasłony. Gorzej gdy okno otwiera nas na inną stronę świata. Wtedy musimy postarać się bardziej

Jasne panele i jasna farba na ścianie. To minimum które musimy wykonać żeby doświetlić taki pokój. Pomogą nam w tym lustra w pokoju i szerokie przejścia do innych pomieszczeń. Warto zainwestować w lakierowaną podłogę. Ona doskonale odbija światło dzięki czemu jasny stanie się nawet ciemny pokój.

Na koniec warto dodać, że  nadmiar światła może nas przyprawić o zawrót głowy- dosłownie. Wykorzystywanie naturalnego światła w mieszkaniu Dlatego nie doświetlajmy na siłę pomieszczenia które już jest jasne.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Poradnik mieszkaniowy
a