Banner
Banner
Banner

W jaki sposób dobierać kolorowe dodatki?

23 września, 2011

Czasem kiedy staramy się pięknie przyozdobić swój dom bądź mieszkanie nie do końca nam to wychodzi. W jaki sposób dobierać kolorowe dodatki? Dlatego warto znać podstawowe reguły dotyczące doboru dodatków i dekoracji, aby w ten sposób wygląd naszego domu nie odstraszał, a przyciągał. Szczególną rolę tutaj odgrywają oczywiście kolorowe dodatki.

Z dodatkami w różnych kolorach problem polega na tym, że niekoniecznie każdy kolor do pasuje do innego. Dlatego istnieje kilka opcji w kwestii przyozdabiania mieszkania kolorowymi dekoracjami i dodatkami. Po pierwsze: jeśli decydujemy się na jakiś kolor, to powinniśmy być konsekwentni. Jest to zasada dla tych, którzy niekoniecznie lubią eksperymentować. W jaki sposób dobierać kolorowe dodatki? Jeśli naszym głównym kolorem jest czerwień, to trzeba trzymać się tego i wszystkie pozostałe dodatki powinny do tej czerwieni nawiązywać. Wystarczy więc, że będziemy dobierać kolory o odcieniu podobnym do czerwieni, różniące się tylko jasnością, jednak kolor bazowy będzie zachowany.

Drugą opcją kombinowania z kolorami jest wybór dwóch przewodnich kolorów. Trzeba jednak pamiętać, by dobierać je zgodnie z podstawowymi zasadami. Kolory musza do siebie pasować. Bardzo trudne jest dobranie w taki sposób kolorów aby się ze sobą nie gryzły. Oczywiście wchodzi tutaj również opcja z kontrastującymi ze sobą kolorami, jednak to już możliwość dla tych, którzy faktycznie znają się na rzeczy i mają podstawowe pojęcie w kwestiach doboru kolorystyki do dekoracji. W jaki sposób dobierać kolorowe dodatki? Jedno jest pewne: jeśli nie jesteśmy do końca pewni, czy poradzimy sobie z doborem kolorów, to niekoniecznie powinniśmy się za to zabierać.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Dekoracje wnętrz
a