Banner
Banner
Banner

Dobór kolorów ścian do pomieszczeń

23 lutego, 2011

Istnieje coś takiego jak psychologia koloru, która bardzo wyraźnie mówi, że kolor ma bardzo duży wpływ na psychikę człowieka, na kształtowanie się jego osobowości, wpływa na emocje, na samopoczucie i na to jak nam się w życiu układa. Dobór kolorów ścian do pomieszczeń Dlatego też istotne jest zwrócenie szczególnej uwagi na kolory, na jakie malujemy poszczególne pomieszczenia w naszych domach i mieszkaniach, aby poprzez odpowiedni dobór koloru zagwarantować sobie przyjazne środowisko dla swojej psychiki. Dlatego warto przemyśleć to, w jakim pomieszczeniu, na jaki kolor się zdecydujemy.

Zacznijmy od kuchni. W niej spędzamy dziennie bardzo dużo czasu, głównie na przygotowywaniu bądź spożywaniu posiłków. Jeśli chodzi o kolorystykę w jakiej kuchnia powinna być utrzymana to można postawić na tradycyjną kawę z mlekiem. Jednak dla wielu ten kolor jest zwyczajnie mdły. Ostatnio bardzo modny stał się kolor o nazwie wiosenny szczypiorek. Dobór kolorów ścian do pomieszczeń Jest to odcień zieleni, który świetnie współgra z innymi kolorami, a także bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Jest bardzo ciepłym kolorem, pomimo tego, że zieleń jest raczej kojarzona jako kolor zimny. Kuchnia powinna być ożywiona w jakiś sposób, więc zastosowanie w niej koloru zielonego może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jadalnia powinna być utrzymana w różnych odcieniach żółtego, jednak zdecydowanie należy unikać pomarańczy, która na większość ludzi ma wpływ dość irytujący i denerwujący, wprowadza pewne napięcie do naszej psychiki. Dlatego raczej lepszym rozwiązaniem będzie unikanie malowania ścian jakiegokolwiek pomieszczenia w tym kolorze.

Salon musi być pomalowany na kolory możliwie najbardziej neutralne. Jest to miejsce gdzie przyjmujemy gości, więc aby nie nadwyrężać ich nerwów za bardzo dobrze jest zastosować w salonie kolory, które będą odpowiadały wszystkim. Bardzo popularne stają się kolory pastelowe. Są delikatne, subtelne, a jednocześnie w jakimś stopniu wpływają bardzo pozytywnie na nasze ogólne samopoczucie. Dobór kolorów ścian do pomieszczeń Ponadto nie gryzą się one z innymi kolorami i stanowią swego rodzaju odpoczynek dla oczu. Są delikatne i naprawdę salon w takich barwach będzie prezentował się wyjątkowo świetnie.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Opublikowano w: Wyposażenie i aranżacja wnętrz
a